Општа болница Суботица усвојила процедуру физичког спутавања пацијената и прихватила све препоруке Заштитника грађана
Поступајући по препорукама НПМ, Oпшта болница Суботица усвојила је процедуру физичког спутавања пацијената и учинила је доступном свим медицинским радницима Службе за психијатрију. На стручном колегијуму Службе за психијатрију детаљно је размотрен и усвојен текст Извештаја о посети Заштитника грађана са свим препорукама и сугестијама.
Сектор за инспекцијске послове Министарства здравља, обавестио је НПМ да је здравствени инспектор Одељења за здравствену инспекцију, Одсек Нови Сад, обавио ванредни инспекцијски надзор Опште болнице Суботица и у складу са својим овлашћењима, као и на основу Извештаја НПМ, донео решење којим је наложено отклањање утврђених недостатака у овој здравственој установи.
НПМ је посетио Општу болницу Суботица – Службу за психијатрију 24. и 25. марта 2016. године, након чега је достављен Извештај о посети са препорукама за отклањање утврђених недостатака.


