Тим НПМ обавио посету клиници „Лаза Лазаревић“ у Београду
У циљу провера постојања појаве тортуре и других сурових, нељудских или понижавајућих казни и поступака, тим Заштитника грађана у обављању послова Националног механизма за превенцију тортуре (НПМ), обавио је 17. и 25. децембра 2025. године посету Клиници за психијатријске болести „Др Лаза Лазаревић“ у Београду. У тиму НПМ-а су били представници Заштитника грађана и лекар специјалиста психијатрије.
Током посете, тим НПМ-а је обишао два одељења интензивне неге и два мушка клиничка одељења, обавио разговоре са појединим затеченим лицима, извршио увид у документацију која се односи на примену мере физичког спутавања, а пажњу је посветио и начину остваривања права пацијената и другим питањима од значаја за превенцију тортуре.



